शनिवार, मंसिर १६ गते २०८०

रुपन्देहीमा शहीद स्मृति प्रतिष्ठान गठन, अध्यक्षमा गहतराज

रुपन्देहीमा शहीद स्मृति प्रतिष्ठान गठन, अध्यक्षमा गहतराज

images
images

खबर पात्रो

१६, माघ २०७९
 • 747
  SHARES
 • रुपन्देहीमा शहीद स्मृति प्रतिष्ठान गठन, अध्यक्षमा गहतराज

  बुटवल, १६ माघ । 

  रुपन्देहीमा शहीद स्मृति प्रतिष्ठान गठन गरिएको छ । बुटवलमा सोमबार सम्पन्न भेलाले सुन्दर गहतराजको अध्यक्षतामा ११ सदस्यीय जिल्ला कार्यसमिति चयन गरेको हो ।

  images
  images

  प्रतिष्ठानको उपाध्यक्षमा मुक्ति अधिकारी, सचिवमा मुक्तिप्रसाद भट्टराई, सह–सचिवमा  कृष्णमाया राना, कोषाध्यक्षमा काशीराम पौडेल, सदस्यहरुमा हरिहर श्रेष्ठ, माधव प्रधान, मीना जिसी र बाबुराम नेपाल रहेका छन् । त्यस्तै सल्लाहकारहरुमा बालकुमारी भण्डारी, टेकबहादुर थापा, महेन्द्र थापा, बसन्तप्रसाद ढकाल, गणेश शर्मा, कानूनी सल्लाहकारमा खडानन्द भण्डारी र प्रेस सल्लाहकारमा कपिल ज्ञवाली रहेका छन् ।

  प्रतिष्ठानका प्रदेश संयोजक काजीमान श्रेष्ठ तथा नेपाली कांग्रेस महाधिवेशन प्रतिनिधि तथा कांग्रेस प्रदेश सदस्य बालकुमारी भण्डारीको प्रमुख आतिथ्यमा भेला भएको हो । सो अवसरमा बोल्दै कांग्रेस नेतृ बालकुमारी भण्डारीले कांग्रेसलाई समयसापेक्ष चलाउनुपर्ने र शहीदहरुको सम्मानमा सधै लाग्नुपर्ने बताइन् । उनले रुपन्देहीका शहीदहरुको पहिचान गर्नुपर्ने बताइन् ।

  प्रतिष्ठानका प्रदेश संयोजक काजीमान श्रेष्ठले रुपन्देहीमा सबै शहीद अटाउने गरी  शहीद स्मृति पार्क निर्माणका लागि पहल गर्ने बताए ।

  कांग्रेस रुपन्देही क्षेत्र नम्बर २ का क्षेत्रीय सचिव बिमलराज भट्टराईले नेपालमा  अझै पनि उन्नत लोकतन्त्र आएको अनुभुति नभएको बताए । उनले बुटवलको पहिचान झल्कने काम गर्नका लागि बृहद योजनासहितको साझा शहीदपार्क बनाउनुपर्ने बताए ।

  सल्लाहकार टेकबहादुर थापा, महेन्द्र थापा लगायतले बोल्दै शहीदहरूको खोज अनुसन्धान, परिवारको सम्मान तथा शालिक निर्माण गर्नुपर्ने बताए ।

  प्रतिष्ठानको पहिलो बैठकले रुपन्देहीको उपयुक्त स्थान छनौट गरी चार शहीदको शालिक र जिल्लामा बिभिन्न आन्दोलनमा ज्यान गुमाएका सबैलाई समेटेर शहीद स्मृति पार्क निर्माणका लागि पहल गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रतिष्ठानले माघ १६ गते शहीद दिवसको अवसरमा शहीदप्रति श्रद्धाञ्जली तथा प्रथम भेला गरेको हो ।

   

  images
  प्रकाशित मिति :माघ १६, २०७९ सोमवार - १९:४५:४१ बजे

  खबर पात्रो

  धेरै पढिएको

  Copyright © All right reserved to khabarpatro

  Site By: sobij