शुक्रवार, आश्विन ५ गते २०८०

सि.के. गुप्ता : मेयरमा पराजित, प्रदेशसभा सदस्यमा निर्वाचित

सि.के. गुप्ता : मेयरमा पराजित, प्रदेशसभा सदस्यमा निर्वाचित

images
images

खबर पात्रो

८, मंसिर २०७९
 • 1.0K
  SHARES
 • सि.के. गुप्ता : मेयरमा पराजित, प्रदेशसभा सदस्यमा निर्वाचित

  भैरहवा, ८ मंसिर ।
  २०७९ साल वैशाख ३० गते स्थानीय तहको निर्वाचनमा जनमत पार्टीबाट रुपन्देहीको लुम्बिनी साँस्कृतिक नगरपालिकाको प्रमुख (मेयर) पदमा उम्मेदवारी दिएका युवा नेता चन्द्रकेश गुप्ता (सि.के.) पराजित भए । लुम्बिनी साँस्कृतिक नगरपालिकाको मेयरमा नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार सजरुद्दीन मुसलमान ८ हजार २ सय २१ मत प्राप्त गरी निर्वाचन जिते । जनमत पार्टीका नेता गुप्ता ५ हजार ५ सय ९६ मतका साथ दोस्रो स्थान ल्याए । 

  तर, गुप्ता मंसिर ४ गते सम्पन्न प्रतिनिधि सभा तथा प्रदेशसभा सदस्य निर्वाचनमा भने निर्वाचित हुन सफल भएका छन् । उनले २०७४ सालको निर्वाचनमा रुपन्देही क्षेत्र नम्बर ५ (२) मा नेपाली कांग्रेसबाट प्रदेशसभा सदस्यमा निर्वाचित फखरुद्दीन खाँलाई पराजित गर्दै गुप्ता निर्वाचित भएका छन् । जनमत पार्टीका उम्मेदवार गुप्ता १२ हजार ९ सय ४१ मतका साथ निर्वाचित हुँदा कांग्रेसका उम्मेदवार खानले ११ हजार ६ सय ५१ म्त ल्याएका हुन । यद्यपि निर्वाचन आयोगले घोषणा भने गरेको छैन ।

  images
  images

  खान २०७४ सालको स्थानीय तह निर्वाचनमा लुम्बिनी साँस्कृतिक नगरपालिकाको मेयरमा उम्मेदवार भइ स्वतन्त्र उम्मेदवार मनमोहन चौधरीसँग पराजित भएका थिए । तर, प्रदेशसभा सदस्यमा कांग्रेसबाट खान निर्वाचित भएका थिए । 

  प्रदेशसभा सदस्यमा निर्वाचित लुम्बिनीका २९ वर्षिय गुप्ताले आफूले जनताबाट पाएको अमूल्यको मतको कदर गर्ने बताए । उनले भने, ‘मलाई जनताले मत दिएर सम्मान दिनुभएको छ, यो क्षेत्रको विकासका लागि अगाडि बढ्नेछु ।’

   

  images
  प्रकाशित मिति :मंसिर ८, २०७९ बिहिवार - ११:४९:४५ बजे

  खबर पात्रो

  धेरै पढिएको

  Copyright © All right reserved to khabarpatro

  Site By: sobij