images

बिहिवार, फाल्गुण १७ गते २०८०

सामाजिक कुरीतिविरुद्धको फिल्म ‘क्रस्ड विङ्स’ को बुटवलमा प्रिमियर

सामाजिक कुरीतिविरुद्धको फिल्म ‘क्रस्ड विङ्स’ को बुटवलमा प्रिमियर

images
images
images
शनिवार, बैशाख २३ २०८०
शनिवार, बैशाख २३ २०८०
 • सामाजिक कुरीतिविरुद्धको फिल्म ‘क्रस्ड विङ्स’ को बुटवलमा प्रिमियर

  बुटवल, २३ वैशाख ।
  चलचित्र पत्रकार संघ रुपन्देहीको सहकार्यमा बुटवलको सुख्खानगर घर भइ लामो समयदेखि बेलायत बस्दै आएका कुशल फिल्मकर्मी तथा निर्देशक ललित भुसालद्वारा निर्देशित चलचित्र (फिल्म) ‘क्रस्ड विङ्स’ नेपालमा पहिलोपटक बुटवलमा प्रिमियर भएको छ । 

  images
  images
  images

  शनिबार बिहान द्वारिका सिनेमा हल बुटवलमा प्रदर्शन भएको सो फिल्ममा अभिनय गरेका स्थानीय कलाकारसमेत सहभागी रहेको सो प्रिमियरमा दर्शकहरुले फिल्मको कथावस्तु मन छुने कथासँगै सामाजिक कुरीति र कुसंस्कारविरुद्ध बुलन्द आवाज भएको बताएका छन् । सानै छँदा बालिकाको संवेदनशील अंग काटिदिने परम्परागत प्रथासँग सम्बन्धित यो विश्वकै पहिलो अंग्रेजी फिल्म भएको फिल्म निर्देशक ललित भुसालले बताए । साँस्कृतिक रीतिका नाममा फैलिएको बालशोषणको कठोर यथार्थतर्फ आँखा खोल्न फिल्मले बाध्य पार्ने उनको दावी छ ।

  बेलायत, भारत र नेपालका आकर्षक स्थानमा छायांकन गरिएको उक्त फिल्मको कथा एसियाको कुनै गाउँमा हुर्किरहेकी सानी बालिका रियाको दुर्भाग्यपूर्ण जीवन यात्रा वरपर घुम्छ  । उनी ७ वर्षकी हुँदा कुरीतिको सिकार हुन्छिन् । रिया जस्ता अनेकौं देशका पीडित बालिकाको तीतो भोगाइमा आधारित उक्त फिल्मको कथाले बाल शोषणको वास्तविकता र यसले पार्ने शारीरिक अनि मानसिक असर उजागर गरेको छ  ।

  फिल्म बनाउनुअघि भुसालले विश्वका विभिन्न ठाउँका महिलासँग अन्तवार्ता लिएका थिए । ल्ण्डन र बुटवलमा समेत छायांकन भएको सो चलचित्रमा नेपालसहित संसारभरका स्थापित र आकांक्षी झण्डै ५० जना कलाकार समेटिएका निर्देशक भुसालले जानकारी दिए ।

  फिल्म प्रदर्शनपछि यस क्षेत्रका कलाकार स्वर्गीय कुलचन्द्र पुरीलाई मरणोपरान्त सम्मान दिइएको थियो भने फिल्म हेर्न आएका कलाकार शान्तराम गिरीलाई सम्मान गरिएको थियो । साथै बाल कलाकारको रुपमा अभिनय गर्ने रोजिना भुसाललाई सम्मान गरिएको थियो भने सञ्चार माध्यमको तर्फबाट सहयोगी भूमिका खेल्ने चलचित्र पत्रकार संघ रुपन्देहीका अध्यक्ष मोहन न्यौपाने र निवर्तमान अध्यक्ष सुमन श्रेष्ठलाई धन्यवाद ज्ञापन गरिएको थियो ।

  फिल्मको सुरुवातमा दिबंगत भएका बुटवल आसपासका कलाकारहरुलाई स्मरण गर्दै फिल्मको सुरुवात गरिएको थियो । सो फिल्म प्लेक्स डट टिभीमार्फत निःशुल्क हेर्न सकिन्छ ।   

  images
  images
  images
  लोकप्रीय
  थप समाचार

  Copyright © All right reserved to khabarpatro Site By: sobij