शुक्रवार, आश्विन ५ गते २०८०

पत्रकार महासंघ रुपन्देहीको शुद्धीकरण प्रस्ताव स्वीकार्य छैन : प्रेस चौतारी

पत्रकार महासंघ रुपन्देहीको शुद्धीकरण प्रस्ताव स्वीकार्य छैन : प्रेस चौतारी

images
images

खबर पात्रो

२१, जेठ २०८०
 • 805
  SHARES
 • पत्रकार महासंघ रुपन्देहीको शुद्धीकरण प्रस्ताव स्वीकार्य छैन : प्रेस चौतारी

  बुटवल, २१ जेठ ।
  नेपाल पत्रकार महासंघ रुपन्देहीले ल्याएको सदस्यता शुद्धीकरण प्रस्तावलाई प्रेस चौतारी नेपाल, रुपन्देहीले अस्वीकार गरेको छ । प्रेस चौतारी नेपाल रुपन्देहीको आइतबार बसेको सचिवालय बैठकले महासंघमा शुद्धीकरणको एजेण्डा उठाउने आफ्नो संगठन रहेको र महासंघले मापदण्ड बनाएर यसलाई अगाडि बढाएकोमा धन्यवाद दिएको छ । तर, रुपन्देहीमा भने केन्द्रीय मापदण्डविपरीत शुद्धीकरणको प्रस्ताव ल्याइएको भन्दै अस्वीकार गरेको हो ।

  महासंघ रुपन्देहीले ल्याएको प्रस्ताव एकपक्षीय, पूर्वाग्रही र गलत रहेको र केन्द्रीय मापदण्डलाई ठाडै कुल्चेर जिल्लामा शुद्धीकरण मापदण्डको नीति अपनाइएको भन्दै प्रेस चौतारी नेपाल, रुपन्देहीले यसकाविरुद्ध चरणबद्ध आन्दोलन गर्ने निर्णयसमेत गरेको छ । यसका लागि प्रेस चौतारीले महासंघको जिल्ला नेतृत्वलाई निर्णय सच्याउनका लागि तीनदिनको अल्टिमेटमसहित ज्ञापनपत्र बुझाउने र सो अवधिभित्र केन्द्रीय मापदण्डअनुरुप निर्णय नगरिए थप संघर्षका कार्यक्रम अघि बढाउने निर्णय गरिएको संगठनका जिल्ला अध्यक्ष लक्ष्मण पौडेलले जानकारी दिए ।

  images
  images

  महासंघको जिल्ला नेतृत्वले शुद्धीकरणभित्र राखेका ७७ जनामध्ये केही पत्रकारितामा क्रियाशिल रहेको र उस्तै प्रकृतिका पेशामा रहेका सदस्यहरुमध्ये केहीलाई शुद्धीकरणभित्र पारिएको र केहीलाई जोगाउने प्रपन्च रचिएको भन्दै प्रेस चौतारीले त्यो किमार्थ स्वीकार्य नहुने बताएको छ । महासंघलाई शुद्धीकरण गरिनुपर्छ भन्ने मान्यतामा प्रेस चौतारी दृढ र प्रतिवद्ध रहेको भन्दै बैठकले यसका लागि महासंघको शुद्धिकरण समितिले तयार गरेको मापदण्डलाई मात्रै आधार मान्नुपर्नेमा जोड दिएको छ ।

  Chautari meeting-page-001.jpg

   

  images
  प्रकाशित मिति :जेठ २१, २०८० आइतवार - १८:२९:४६ बजे

  खबर पात्रो

  धेरै पढिएको

  Copyright © All right reserved to khabarpatro

  Site By: sobij